Problemy z jakością obrazu

Czasami problemy stwarza jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli karta graficzna jest już leciwa, a zatem ograniczona w funkcjach, być może nic się nie da zrobić poza jej wymianą.
Istnieje jednak kategoria problemów, które możemy sami zdiagnozować i naprawić. Oto one:
niewłaściwe odtwarzanie obrazu, w szczególności objawiające się dziwnym wyglądem i zachowaniem odległych obiektów. Rozwiązanie: otwórzmy Właściwości karty graficznej i sprawdźmy czy próbuje ona automatycznie generować MlP-mapy. Niektóre gry posługujące się własnymi MlP-mapami nie tolerują takiego działania karty, brak płynności ramek, co objawia się widocznymi liniami w dolnej części ekranu. Przyczyną jest najprawdopodobniej wyłączenie synchronizacji przełączania buforów z odświeżaniem. Należy zatem sprawdzić na panelu kontrolnym czy synchronizację można przywrócić. Jeżeli panel kontrolny nie umożliwia włączania i wyłączania synchronizacji trzeba użyć narzędzia takiego jak na przykład Powerstrip.

Cześć, mam na imię Maksymilian i od wielu lat jestem fanem wszystkiego, co techniczne. Stąd też decyzja o założeniu tego bloga. Mam nadzieję, że treści, które tu publikuję przypadną Ci do gustu, i że zostaniesz tu na dłużej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *